Likvidavimas
5 (100%) 2 votes

Juridinių asmenų likvidavimas

Juridinio asmens likvidavimas tai vienas iš būdų užbaigti įmonės veiklą išregistruojant ją iš VĮ Registrų Centras juridinių asmenų registro. Likvidavimo procesas gali būti pradėtas dviem būdais: Savanoriškas likvidavimas, kai įmonės akcininkai nusprendžia savanoriškai likviduoti įmonę ir paskiria likvidatorių tolimesnėms procedūroms vykdyti. Likvidavimas dėl bankroto, kai įmonei priverstinai yra iškeliama bankroto byla ir ji yra pripažįstama nemokia. Būtina pažymėti, kad įstatymai neleidžia likviduoti nemokių bendrovių.

Kreditorių reikalavimų tenkinimo eilė

Pirmiausia tenkinami likviduojamos bendrovės turto įkeitimu užtikrinti kreditorių reikalavimai. Vėliau reikalavimai tenkinami pagal eilę:

  • Pirma atsiskaitoma su darbuotojais, darbo užmokestis, išeitinės išmokos, kitos kompensacijos;
  • Antra atsiskaitoma su valstybinėm institucijom, VMI, SODRA ir kt.;
  • Paskutiniai eilėje lieka visi kiti likę kreditorių reikalavimai.

Jei po likvidavimo procedūros bendrovėje lieka turto, tai jis proporcingai padalinamas akcininkams pagal jų valdomų akcijų nominalias vertes. Tokios akcininkų pajamos yra apmokestinamos įstatymų nustatyta tvarka, pagrinde 15% gyventojo pajamų mokesčiu. Būtina atkreipti dėmesį, kad bendrovės turtas negali būti padalintas akcininkams jei teisme dar vyksta ginčai su kreditoriais dėl atsiskaitymų.

Inicijuojant likvidavimo procedūra, turi būti paskirtas bendrovės likvidatorius. Likvidatoriumi gali būti tik fizinis asmuo, atliekantis įstatymuose numatytas likvidavimo procedūras. Juo gali būti paskirtas bet kuris darbuotojas iš likviduojamos bendrovės ar bet koks kitas asmuo iš išorės. Likvidatorius perima visas buvusių juridinio asmens valdymo organų funkcijas ir įgyja teisę sudarinėti sandorius juridinio asmens vardu.

Mūsų teikiamos paslaugos:

Imonių likvidavimas